Sesje szkolne 2019/2020

sesjeszkolne.png

Jeśli marzysz o pięknych szkolnych zdjęciach Twojego dziecka zachowujących autentyczny klimat szkolny,
o możliwości wyboru ujęć i wygodnym procesie zamawiania z domu to nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.


Na prośbę Rodziców stworzyliśmy ofertę dostosowaną do potrzeb i oczekiwań Rodziców.  Zadbaliśmy o bezpieczeństwo i jakość, uprościliśmy niezbędne formalności. 

 

Naturalne zdjęcia w otoczeniu szkolnym, możliwość decydowania oraz wybór zdjęć do zakupu i wreszcie nieangażujący nauczycieli prosty proces zamawiania zdjęć z galerią online i płatnoscią online. To wszystko już dostępne - bez biegania za skarbnikiem i wychowawcą.

Jak zapisać dziecko na sesję?

Aby zapisać dziecko na sesję należy:

  • wypełnić formularz dla szkoły i wybrać zakres sesji

  • wyrazić zgodę na przetwarzanie danych

  • wyrazić zgodę na umieszczenie wykonanych zdjęć w galerii online umożliwiającej wybór zdjęć

  • wyrazić zgodę na wydruk zamówienia

Jak wygląda sesja?

Sesje odbywają się w wyznaczonych do tego celu pomieszczeniach szkolnych. Dokładne terminy sesji poszczególnych klas ustalane są ze szkołą. Podczas sesji wykonujemy zdjęcie klasowe oraz dla zadeklarowanych dzieci: portret, zdjęcie legitymacyjne i zdjęcia koleżeńskie.  W kolejnym etapie najlepsze z nich poddawane są postprodukcji oraz retuszowi i umieszczane w galerii online aby umożliwić Państwu wybór.

Jak zamówić zdjęcia?

Finalnie do rodziców, którzy wypełnili formularz przesyłamy linka z klasową galerią zdjęć online. Rodzice decydują, które zdjęcie portretowe chcą zakupić i opłacają swoje zamówienie on-line. Istnieje możliwość dokupienia kolejnych ujęć i wydruków zaproponowanych zdjęć.

Minimalne zamówienie

Minimalne zamówienie to zdjęcie klasowe i portret.

Warunki wykonania sesji

Aby wykonać zdjęcia dziecku niezbędne jest wyrażenie zgody w formularzu zapisu podając kontakt do siebie abyśmy mogli przesłać elektronicznie efekty naszej pracy i umożliwić Państwu opłatę zamówienia online. Warunkiem wykonania zdjęcia klasowego jest deklaracja jego wykonania przez minimum 60 % uczniów danej klasy.

Czas realizacji

Termin przygotowania galerii online to około 2-4 tygodnie od daty sesji zdjęciowej w zależności od liczby klas. Zamówienia zdjęć przyjmowane są przez 14 dni roboczych od daty publikacji galerii onlie. Osoby, które nie zdążą dokonać wyboru zdjęć w wyznaczonym czasie mogą skontaktować się z Wykonawcą i zamówić galerię w trybie indywidualnym za dodatkową opłatą (13 zł).

Dostarczenie zamówionych zdjęć następuje do 3 tygodni od czasu otrzymania ostatnich zamówień. Przygotowane zdjęcia w formie wydruków przekazujemy do Sekretariatu Szkoły w formie gotowych pakietów wydruków celem rozdysponowania ich wśród rodziców przez Wychowawców klas.

Jak przygotować dziecko do sesji

Dla lepszego efektu proponujemy ubrać dzieci w klasyczny strój galowy: biała koszula
i granatowe spodnie lub spódniczkę. Dobrze prezentuje się również jeans, kratki, białe
kołnierzyki, kamizelki, kokardki we włosach dziewczynek i krawaty dla chłopców. 

Odradzamy różnokolorowe nadruki na koszulkach z postaciami z kreskówek, jednak 
wybór należy do Państwa.

Co to jest tablo?

Tablo to zdjęcie wielkości 20x30 cm na którym są portrety dzieci i wychowawcy podpisane imieniem i nazwiskiem. Zawiero ono również informacje o szkole, klasie i roczniku.

Przykład:

tablo.jpg

RODO - niezbędne formalności

W związku z nowymi przepisami RODO, aby dziecko mogło uczestniczyć w sesji zdjęciowej konieczna jest zgoda Rodziców. Aby spełnić wymogi przepisów i ułatwić Państwu wypełnienie kwestii formalnych wprowadziliśmy prosty zapis elektroniczny. Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zapisu bez wychodzenia z domu.

Oznacza to, że aby dziecko mogło wziąć udział w zdjęciu klasowym należy najpierw wyrazić na to zgodę w formularzu.