top of page
INFI5190-Edit.jpg

Jak przygotować się do zdjęć

Porady dla Pań

W relacjach biznesowych dużą rolę oprócz osiągnięć i kompetencji odgrywa Twój wizerunek. To jak Cię widzą Twoi przyszli partnerzy biznesowi wpływa na to jak Cię odbierają i na decyzję czy zechcą z Tobą współpracować.

Liczy się nie tylko to co masz do zaoferowania, ale również to czy ktoś zechce tą ofertę przyjąć właśnie od Ciebie.

W dzisiejszych czasach bardzo często pierwszy kontakt to właśnie zdjęcie – warto zadbać o szczegóły i dobrze się do niego przygotować. 

„Bo nigdy nie ma drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie.”

Sapkowski


 

Dlaczego to takie ważne? Bo im lepiej wyglądasz tym lepiej się czujesz. A im lepiej się czujesz to tym lepiej wyglądasz! I tą właśnie chwilę warto uchwycić oraz zatrzymać w kadrze na zawsze.

Strój Formalny

Jeśli w pracy obowiązuje dress code - stosujemy sie do niego. Jeśli nie - poniżej kilka wskazówek.

Garnitur, spodnie, sukienka, spódnica.....?

Kolorystyka

Koszula/bluzka

Biżuteria

Buty

Wybór należy do Ciebie. Przy wyborze należy uwzględnić charakter pracy i swoją osobowość nie przebieramy sią tylko ubieramy. Ubranie odzwierciedlają Ciebie. Osoby ekscentyczne niech będą ekscentryczne, osoby delikatne niech takie pozostaną. Zasada jest jedna - ubrania mają dobrze leżeć i nie krępować ruchów. Nie zasłaniamy się zbyt luźnymi rzeczami - bo one nas tylko poszerzają, ani nie odkrywamy zbyt wiele - jesteśmy w pracy. Pokazujemy jednak sylwetkę i kształty. Podkręślą je wcięcia w talii, paski, włożona koszula w spodnie, dopasowana bluzka, marynarka, dobrze skrojona sukienka. Ramiona raczej zakryte. Jeśli spódnica/sukienka to wkładamy rajstopy/pończochy. Długość - najkrócej do kolan.

Najlepiej jednolita, stroje jednobarwne wydłużają sylwetkę. Przy zdjęciach dobrze sprawdzają się kolory jasne, pastelowe i neutralne. Osobiście nie jestem zwolennikiem czerni jednak jesli to Twoj kolor może pozostać. Nie należy się bać czerwieni - potrafi dodać szyku. Przy sesjch korporacyjnych wskazane jest aby kolory pasowały do kolystyki firmowej. Unikamy rażących odcieni i łączenia dużej ilości kolorów. Im mniej tym lepiej. 

Dobrze prezentują się nienagannie wyprasowane, z dobrej jakości tkaniny. Dodają szyku niezależnie od okoliczności. Nie muszą być białe – ale polecamy kolory jasne ponieważ rozświetlają twarz (biele, beże, pastele) Najlepiej jednolite, bez intensywnych świecących kolorów i wzorów (zwłaszcza drobnych).
Odradzamy zbyt opięte koszule ponieważ mają tendencję do rozpinania się na biuście i niepotrzebie krępują ruchy.

Im mniej tym lepiej. Maksymalnie 3. 

Obcasy bardzo mile widziane, chociaż niekoniecznie będą widoczne na zdjęciach sprawią że nasza sytwetka będzie wyglądać korzystniej. Zachecam.

Dodatki

Apaszki, paski, zegarki ... 

Strój nieformalny

Tutaj możesz pozwolić sobie na więcej swobody - zawsze dobrze wyglądaja jeansy i biała koszula. Zachęcamy do kamizelek, koszul, mniej formalnych marynarek, gofów, wyszukanych butów.

Czego unikać?

Zdjęcia w internecie żyją długo, dlatego dla lepszego samopoczucia unikaj tych błędów:

 • zbyt obcisłe lub niepasujące ubrania, rozpinające się koszule

 • ubrania zbyt duże, workowate, za szerokie w ramionach

 • prześwitujące, błyszczące tkaniny

 • agresywne wzory, drobne mieniące się krateczki

 • duże logotypy na ubraniach i dodatkach - chyba że to logo Twojej firmy

 • ubranie niewyprasowane, zmechacone, z widocznymi przetarciami czy niedoskonałościami materiału.

Przed sesją?

 • wyśpij się – dla dobrego samopoczucia i wyglądu 🙂

 • zabierz ze sobą dobry humor – pozytywne nastawienie to więcej niż połowa sukcesu;

 • zaufaj fotografowi – jeśli podobają Ci się zdjęcia z naszego portfolio, to wiedz, że dołożymy wszelkich starań, aby i Twoje portrety wyszły jak najlepiej, bo po prostu wiemy jak to zrobić 🙂

 • postaw na makijaż – nasi wizażyści wiedzą co robią i chętnie służą dobrymi radami;

 • jeśli masz szczególne oczekiwania odnośnie zdjęć, zgłoś je jeszcze przed sesją – pewnych kwestii nie da się zmienić w postprodukcji.

 

 

I najważniejsze. Zastanów się jaki wizerunek chcesz stworzyć za pomocą zdjęć. Pamiętaj, że opisane tutaj porady to tylko wskazówki, a strój ma pasować przede wszystkim do Ciebie, Twojego charakteru, osobowości i rodzaju pracy jaką wykonujesz. Przygotuj rzeczy, które według Ciebie pasują do takiego wizerunku przymierz je i zweryfikuj pod kątem opisanych wytycznych. Warto pooglądać się w lustrze, przyjmując różne pozycje: na siedząco, z nogą na nodze, z założonymi rękami, pochylić się etc. Co istotne – jeśli w wybranym zestawie nie czujesz się komfortowo lub uważasz, że nie do końca spełnia on założenia – lepiej zainwestuj w nowy strój lub jego element. Na zdjęciach najważniejsze jest Twoje samopoczucie.

 

 

Zerknij w lustro, poćwicz mimike, gesty i zobacz tam osobę, którą chciałabyś być.

A potem? Potem po prostu się ną stań.

Do zobaczenia na zdjęciach :)

 

atelierdemomo-IMG_1907-Edit.JPG
INFI4697-Edit.jpg
IMG_2719-Edit.jpg
a_IMG_3705-Edit.jpg
bottom of page